PROFILINE

ProfiLine predstavujú novú radu drevených peliet, ktoré sú ekonomicky výhodnou alternatívou certifikovaným peletám. Pelety ProfiLine sú určené pre kotly vyšších výkonových radov. Tieto kotly slúžia na vykurovanie objektov, ako sú napr. Školy, bytové domy, hotely, penzióny, nemocnice. Veľmi sa hodí aj pre profesionálne prevádzkovateľa kotolní na drevené pelety.

Palivo je vyrobené z kvalitnej a čistej drevnej biomasy s parametrami:

  • drevné pelety 8 mm,
  • výhrevnosť 17,3 MJ/kg,
  • obsah popola < 0,9 %, vlhkosť < 9 %.

Parametre výhrevnosti a popolnatosti sú teda len nepatrne horšia ako u paliva najvyššej kvality, ale cena je výrazne nižšia..

Komfortné dovoz zabezpečujeme zadarmo!

Spoločnosť CDP Ivory je známa svojím prepracovaným distribučným systémom peliet a svoju rokmi overenou profesionalitou v tomto odbore. Pelety ProfiLine dopravujeme nasledujúcimi spôsobmi:

  • Rozvoz cisterna - certifikovaná cisterna s vlastným váhovým systémom a integrovaným odsávaním (maximálna kapacita 26 ton)
  • Balíky BigBag 1000 kg - nákladné auto vybavené VZV Moffet (manipulácia po pozemku a do skladu)
  • Dopravu zadarmo zaisťujeme po celej Českej republike, na slovenskom platí pre kraje Žilinský, Trenčiansky, Bratislavský a Trnavský.

Skúsenosti z testovania na kotloch HERZ, Verner a Hamont

Ohlasy na palivo ProfiLine od profesionálnych prevádzkovateľov kotlov sú inšpirujúce a hodnotenie veľmi pozitívne.

HERZ

CDP IVORY dodáva pelety do mnohých kotolní, v ktorých sú inštalované kotly HERZ. Vďaka tomu máme dôkladne vyskúšané aj palivo CDP IVORY ProfiLine z biomasy vo viacerých druhoch našich kotlov. Jedným z príkladov je kotol Herz Firematic 100, ktorý vykazoval pri použití peliet ProfiLine ako vysoké hodnoty výhrevnosti (účinnosť), tak veľmi nízku popolnatosť. Pelety ProfiLine predstavujú veľmi dobrý štandard a plnohodnotné palivo za veľmi výhodnú cenu.

Ing. Róbert Krakovik manažér predajného tímu

VERNER

Spoločnosť CDP IVORY je certifikovaným dodávateľom paliva pre kotly Verner. Vďaka tomu, že sami prevádzkujú naše kotly, najlepšie rozumejú tomu, aké palivo je najvhodnejšie. Spoločnosti Verner a CDP IVORY spoločne sledujú a vyhodnocujú viac parametrov dodávaného paliva. Nie je to iba výhodná cena, ale aj výhrevnosť paliva, a tým aj vyššiu účinnosť kotlov VERNER. Ja osobne som pravidelným zákazníkom CDP IVORY a ich paliva Vám môžem vrelo odporučiť.

Radovan Dušátko, obchodný riaditeľ spoločnosti VERNER a.s.

HAMONT

Musím povedať, že skúšky peliet ProfiLine prebehli nad očakávanie dobre. Zapaľujú sa v automate bez ťažkostí, aj po vyhasnutí a opätovnom zapálení nestruskovatí a nelepí sa. Výhrevnosť je dostatočná na dosiahnutie nominálneho výkonu kotla, popol sa netaví, po vyhorení peliet sa pekne rozpadá a bezproblémovo padá do popolovej časti kotla a je slimáky dopravovaný do popolníka, čo je dôležité pre automatickú prevádzku. Urobili sme test aj na spaliny a môžeme konštatovať, že pri meraní bežných emisných parametrov sa hodnoty CO, CO2, NOx pohybovali v tolerancii bežných drevných biomasových palív. Na základe týchto skúseností sa spaľovaním ich môžeme odporučiť ako vhodné palivo pre kotly Hamont 40-500 kW.

Ing. Rostislav Uher, CATfire Service & Trading s.r.o.

Objednávky

Kontaktujte nás pre zaslanie individuálnej ponuky.
Kostelecká 908
196 00 Praha 9 – Čakovice

e-mail: profiline@cdp.cz

tel. +420 733 681 573

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies