TYPY PELIET

Parametre peliet sa delí na niekoľko tried podľa kvality použitého dreva

  • Trieda A1 je prvotriedna kvalita používaná v kotloch a kachliach v domácnostiach. Pelety sú vyrobené iba z chemicky neošetrených zvyškov dreva z píl bez prímesí kôry a môžu obsahovať iba 0,7% popola.
  • Trieda A2 sa používa vo väčších kotloch a pri jej spaľovaní vzniká viac popola. V týchto peletách už môže byť určitá časť kôry, lesných ťažobných zvyškov, a teda aj vyššie percento popola, max. Do 1,5%.
  • Trieda B označuje drevené pelety pre priemyselné využitie. Tu je už dovolený väčší podiel popola, výroba z použitého dreva a vyššie percento kôry.

Špecializujeme sa na dovoz certifikovaných peliet

CDP Ivory dováža iba pelety najvyššej kvality A1, prípadne A2, s certifikáciou ENplus. Túto certifikáciu sme dostali ako prvá česká spoločnosť zabezpečuje dopravu peliet. Keď si kúpite najkvalitnejšie pelety s certifikáciou ENplus, máte záruku že tieto pelety boli kvalitne vyrobené, skladované a budú Vám doručené bez straty ich hodnotných vlastností.

Prečo sú pelety triedy A1 výhodné

Trieda A1 sa vyznačuje prvotriednou kvalitou. Túto triedu odporúčame najčastejšie pre užívanie v kotloch a kachliach v domácnostiach. Tieto pelety sú vyrobené iba z chemicky neošetrených zvyškov dreva z píl bez prímesí kôry a majú napríklad tieto vlastnosti:

- Vysokú výhrevnosť nad 16,5 MJ / kg;
- Nízku vlhkosť do 10%;
- Nízky obsah popola do 0,7%;
- Nízky podiel jemných častíc do 1%.

Pelety od CDP Ivory tak môžete spaľovať efektívne, s minimálnym podielom emisií a veľmi nízkou produkciou popola. Aj keď sú na prvý pohľad o niečo drahšie, vďaka ich kvalitnému spaľovaniu v konečnom súčte ušetríte.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies