TYPY BRIKIET

Drevené brikety sa vyrábajú zo zlisovaných drevených zvyškov do tvaru valca, alebo kvádra dlhých až 30 cm. Sú vysoko univerzálnym palivom. Môžete s nimi kúriť vo všetkých typoch kotlov na drevo, uhlie alebo v krbových kachliach. Najväčšiu účinnosť dosahujú v kotloch na drevoplyn. Majú podobné vlastnosti ako pelety (predovšetkým nízky obsah vody a popolovín).

Brikety z odlišných zdrojov biomasy sa používajú na rôzne spôsoby vykurovania:
– ľahšie alebo perforované brikety uľahčujú rýchle vykúrenie menších priestorov
– ťažšie a plné brikety vedú k stabilnému a pomalému žiaru, ktorý môže trvať až 6 hodín

Triedenie brikiet do tried A1, A2 a B je rovnaké ako u peliet.

Sústredíme sa na predaj veľmi výhrevných drevených brikiet vysokej kvality

Najkvalitnejšie brikety, ako drevená briketa valcová PREMIUM, sú charakteristické tmavohnedou farbou bukového dreva a veľkým zlisovaním, ktoré v kombinácii s jemnou frakciou zaručujú najdlhšiu dobu horenia a žeravenia drevených brikiet.

Vedľa toho sa môžete stretnúť s drevenými briketami vyrobenými z čistých suchých hobľovačiek z tvrdého dreva (buk). Sú charakteristické bronzovou farbou bukového dreva, vôňou, vysokou výhrevnosťou, plným prierezom a štandardným zlisovaním. To z nich robí klasické ekologické brikety so strednou dobou horenia.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies