Skladovanie peliet a výstavba sila

Kvalitné pelety a starostlivosť o palivové sklady sú základom komfortného a automatického vykurovania

Vykurovanie drevnými palivami posilňuje v českých i slovenských domácnostiach, firmách i štátnej správe. Svedčia o tom tisíce inštalácii i spokojných užívateľov. Kto vykuruje drevnými peletami, šetrí nielen životné prostredie, ale i svoje financie. Nemusí zľavovať z obvyklej pohody, kedy kotol riadi termostat umiestnený v obývacej izbe a vydáva kotlu pokyny: teraz sa zapáľ, teraz si pridaj palivo, teraz sa vypni. Doba i nároky na komfort sa značne posunuli a automatické kotle na pelety naše očakávania s prehľadom splňujú.

Pokiaľ má všetko fungovať úplne automaticky, je dôležité dbať i na správnu inštaláciu a starostlivosť o palivové sklady na pelety – peletové sila. Tie musia splňovať niekoľko požiadaviek, ktoré zaisťujú, aby bola zachovaná vysoká kvalita peliet a zaručená bezpečnosť prevádzky.

Tato príručka pre výstavbu síl a skladovanie drevných peliet popisuje požiadavky na ochranu kvality paliva a tým zaisťuje bezpečné skladovacie podmienky peliet pre obe zúčastnené strany – inštalačných technikov i spotrebiteľov. Sú tu zahrnuté nie len technické požiadavky na sklady s peletami, ale aj informácie ohľadne bezpečnej a hospodárnej prevádzky týchto skladov. Nenahradzujú presné technické pokyny pre používanie podávacích zariadení ani pokyny výrobcov peletových kotlov, ale má prednosť pred odporučeniami distribútorov peliet a projektantov. Pri výstavbe a prevádzke peletového sila musia byť každopádne používane výrobcom určené diely, pomôcky pre konkrétne peletové kotle, dodržiavane predpisy závozu paliva a systémy skladovania.

Profesionálna inštalácia je základným stavebným kameňom úspešnej prevádzky peletových sil.

Príručku si môžete stiahnuť tu.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies