Veľký test peliet: Tradičný výrobca kachlí doporučuje nakupovať u CDP

Veľký test peliet: Tradičný výrobca kachlí doporučuje nakupovať u CDP

"Horšie kvalita peliet vedie ku spekaniu popola a upchávanie horáka peletových kachlí. Pri reklamácii sa preto vždy najskôr pýtame, akými pelety zákazník kúri, "hovorí Michaela Cintlová, marketingová manažérka českej firmy vyrábajúce peletové kachle. Práve tradičná značka HAAS + SOHN sa stala partnerom CDP Ivory.


Certifikované pelety sú najvhodnejšie
Na začiatku spolupráce bolo veľké testovanie. Pelety IVORY Pellets Premium, ktoré CDP distribuuje svojim zákazníkom, putovali do skúšobne HAAS + SOHN, kde je podrobili dlhodobému skúšanie. Ako uvádza M. Cintlová, testovalo sa na peletových kachliach HSP7 a HSP4.0, ktoré sú vybavené funkciou automatického rozpoznávania kvality peliet. Počas testu bolo spálené niekoľko sto kilogramov týchto drevených valčekov. Výsledok? Pelety IVORY Pellets Premium z portfólia CDP nesúci označenie ENplus A1 certifikáciu môžu špecialisti z HAAS + SOHN svojim zákazníkom odporučiť.
"Nadviazanie partnerstva s významným výrobcom a predajcom kachlí je potvrdením vysokej kvality produktov, ktoré zákazníkom vozíme. Veľmi si spoluprácu s HAAS + SOHN, ktorý je na trhu už neuveriteľných 165 rokov, vážime, "komentuje za CDP závery testov Pavel Fohler, business development manager.


Kvalitu osvedčí pečiatka aj jednoduchý test
O výhodách peletového vykurovanie nie je sporu. Okrem čistoty, ceny a ochrany životného prostredia k nim patrí tiež vysoký užívateľský komfort. Moderné peletové kachle umožňujú regulovať výkon i na diaľku, napríklad pomocou aplikácie v telefóne. Takáto modulácia samozrejme zvyšuje účinnosť spaľovania.
"Našim zákazníkom odporúčame používať pelety s medzinárodným certifikátom ENplus triedy A1. Certifikácia zaručuje vysokú výhrevnosť, nízky obsah popola a predovšetkým vysokú teplotu topenia popola, ktorá zásadne ovplyvňuje zanášanie a upchávanie horáka pri kúrení. Necertifikované pelety môžu obsahovať prímes kôry, ktorá negatívne ovplyvňuje prevádzku kachlí, "vysvetľuje marketingová manažérka HAAS + SOHN. Ako dodáva, kvalitu peliet si zákazník môže overiť sám - stačí skontrolovať, že na ich obale nechýba okrúhlu pečiatku certifikácia ENplus s označením triedy A1.
Odporúča tiež jednoduchý test, vďaka ktorému zákazníci odlíši kvalitné pelety od nekvalitných: "Do pohára s vodou sa vhodí hrstičku peletiek. Ak sa počas jednej minúty rozpadnú, sú zle zlisované a tým teda nekvalitné. "


O vykurovanie biomasou stále chýba povedomie
Zvyšujúce sa ceny elektrickej energie a sprísňovanie pravidiel pre používanie spaľovacích zariadení postupne mení povedomie o biomase a privádzajú k jej využívaniu viac a viac domácností, firiem i miest. Tempo, aké by si však prechod na ekologické získavanie energie zaslúžil, je však v Českej republike stále nízke.
"Stále chýba povedomie o vykurovaní biomasou. Za obdobie posledných rokov, kedy sa kladie dôraz na životné prostredie a kedy sa sprísňuje legislatíva, sa to postupne zlepšuje. Avšak stále zaostávame za západnou Európou, kde dôraz na šetrný prístup k prírode a využívanie obnoviteľných zdrojov funguje už niekoľko rokov. A tiež jednoduchšie ponúka koncovým užívateľom prístup k získaniu dotácií či podpory na vykurovanie zo strán štátu. U nás je zatiaľ stále všetko zložité a navyše fungujú lobby na alternatívne zdroje vykurovania, "pripomína M. Cintlová.


Cena a servis zaujímajú zákazníkov najviac
Či už ide o investorov, architektov alebo projektantov, všetky podľa nej zaujíma predovšetkým cena peletového vykurovania, respektíve návratnosť investícií. Tá v porovnaní s plynom a elektrinou vychádza skutočne výhodne - pri spotrebe necelého 1 kg peliet na hodinu možno denne vystačiť s 15 kg paliva.
"V neposlednom rade sú pre majiteľov peletových kachlí dôležité ponúkané služby a popredajný servis. S našimi peletovým pecou zákazník na nič nezabudne! Kachle sú automatická a servisné intervaly si sama postrážia. Nároky na bežnú údržbu sú minimálne a užívateľ je priebežne informovaný o stave zariadenia prostredníctvom našej aplikácie v mobilnom telefóne. K pravidelnej údržbe ho vyzve mobilné aplikácie, "vysvetľuje manažérka HAAS + SOHN.

Synergia, ktorá pomáha všetkým
Podľa Pavla Fohlera je spolupráca CDP s HAAS + SOHN prínosom pre obe firmy, tak predovšetkým pre ich zákazníkov. Potvrdzuje totiž kvalitu certifikovaných peliet, pomáha zvyšovať povedomie o výhodách energie z biomasy a uľahčuje im rozhodovanie. Michaela Cintlová dodáva: "Synergie spočíva v tom, že môžeme ponúknuť konečnému užívateľovi riešenia na kľúč. Vďaka spolupráci s kúrenári, projektantmi aj distribútorov paliva vhodného do interiérových zdrojov vykurovania dokážeme odporučiť vhodný spôsob vykurovania, ekologický i ekonomicky výhodný. Čím väčšia základňa spolupracujúcich partnerov, tým väčší zásah cieľovej skupiny v oblasti edukácie aj prístupu k informáciám ako o novinkách na trhu, tak napríklad výhodných akciách a podobne. "

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies