Je pred nami vykurovacia sezóna. Nezabudnite na svoje bezpečie

Je pred nami vykurovacia sezóna. Nezabudnite na svoje bezpečie

Vytápanie biomasou má nesporne mnoho výhod. Ten kto získava teplo z drevných peliet alebo brikiet sa ekonomicky i ekologicky. Veľmi často si užíva automatického prikladania a regulácie, popol vynesie raz za týždeň a zásoby na celú sezónu nakúpi niekoľkými kliknutiami myšou. Jednoducho pohoda, komfort, teplučko.

Napriek tomu  je dobré vedieť, že i najmodernejšie zariadenie a najkvalitnejšie palivo môžu členom domácnosti pripraviť poriadny problém. Ako vraví klasik: Skúsenosť  je vec, ktorú získaš až potom, čo si ju potreboval. Buďte o niekoľko krokov napred. Venujte pozornosť pravidelnému servisu kotla, ale i krbu či krbovej vložky, nechajte si  pravidelne kontrolovať spalinové cesty. A nezabudnite si zaobstarať hlásič prítomnosti oxidu uhoľnatého (CO).

Pri nedokonalom spaľovaní biomasy, rovnako ako v prípade nepriechodných spalinových ciest, sa do okolia zdroja tepla uvoľňuje bezfarebný plyn. Nepáchne, nedusí. Keď je ho v miestnosti naozaj veľa, zabíja rádovo do niekoľkých minút. Oxid uhoľnatý má na svedomí stovky životov ročne. Odhalenie jeho prítomnosti je pritom tak ľahké. Stačí inštalovať senzor, ktorý na únik nebezpečných spalín spoľahlivo upozorní. Odborníci odporúčajú kvalitné výrobky osvedčených producentov. Ich obsluha je ľahká, citlivosť mimoriadne vysoká.

K najpopulárnejším patria produkty značky Honeywell. Kompaktnú škatuľku môžete položiť na skriňu, namontovať na stenu alebo strop. Snímač umiestnite radšej do vyšších polôh – CO je ľahší než vzduch a stúpa rýchlo nahor. Ako náhle jeho koncentrácia prekročí bezpečnú hranicu, upozorní vás detektor veľmi hlasitým zvukom. Neváhajte otvoriť okna, opustíte dom a zavolajte hasičov.

Záleží nám na vašom zdraví a pokoji. Preto sme špičkový hlásič oxidu uhoľnatého Honeywell XC100D-CS pridali do Bonusového programu. Až budete objednávať palivo na zimu, nezabudnite sa zaregistrovať. Odmeníme sa vám za vernosť a prispejeme k vášmu bezpečiu. Malá škatuľka, ktorú získate výmenou za nazbierané body, môže vám i vašej rodine zachrániť zdravie.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies