Briketa buková CIHLA

Briketa buková CIHLA
Vaša cena s DPH0,40 EUR / kg
Vaša cena bez DPH0,33 EUR
KódBR02
VýrobceCDP Ivory s.r.o.
Slisování1100 kg/m3
Výhřevnost>18 MJ/kg
MateriálBukové piliny
Obsah popele<0,6 %
Obsah vody<10 %
Záruka2 roky
Dostupnosť:
Dočasně nedostupné

Svetlé brikety v tvare tehál sú vyrobené z čistých suchých bukových hobľovačiek. Drevo z buku patrí medzi najviac výhrevnej. Je ale potrebné ho zbaviť vlhkosti, čo je v prípade týchto kvalitných brikiet stopercentne zaručené.

Brikety z bukového dreva charakterizuje bronzová farba, príjemná vôňa a vysoká výhrevnosť. Sú lisované štandardne, prierez je plný.

Drevené brikety je možné použiť okamžite, nároky na skladovanie sú minimálne. Hodí sa pre celodenné intenzívne vykurovanie aj zakúrenia. Možno ich použiť v kotloch na drevo alebo uhlie, kachľovej peci, otvorených krboch a krbových vložkách. Sú ideálne ako palivo do kotlov na drevoplyn.

Krby a kachľové pece môžu vykazovať citlivosť na kúrenie mokrým nedosušeným drevom, čo má za následok poškodenie výmurovky. Pri kúrení kvalitnými drevenými briketami takéto riziko celkom odpadá.

Prečo zvoliť brikety Buková tehla?
• Ide o kvalitné drevené brikety z čistých suchých hobľovačiek z tvrdého dreva.
• Štandardné zlisovaní a vysoká výhrevnosť z nich robia klasickej ekobrikety so strednou dobou horenia.
• Veľmi dobre sa uplatní pri roztápaní a celodennom kúrenie.

Brikety skladujte v suchu, bez priameho kontaktu s vodou. Atmosférická vlhkosť na kvalitu a vlastnosti týchto drevených brikiet nemá vplyv.

Pred rozděláním ohňa môžete brikety nalámať na menšie kúsky. Pri horení zväčšujú objem, neplňte nimi preto celej ohniska. Popol môžete použiť ako účinné záhradné hnojivo.